Fotoksiążka czy fotoalbum – co lepiej wybrać?

Fotoalbum na prezentPoprzez robienie zdjęć upamiętniamy jakieś istotne w naszym życiu chwile, zatem niezmiernie ważne jest, aby były one później w odpowiedni sposób przechowywane. Wykonywanie zdjęć cyfrowych sprawia, że każdy z nas musi zastanowić się, czy zostaną one wywołane. Jeśli chcemy by tak było, fotografie mogą zostać umieszczone przez nas w zwykłym albumie, bądź też w coraz częściej i chętniej wykorzystywanej fotoksiążce, albo fotoalbumie. Każdy kto zdecydował się na zrezygnowanie z klasycznej wersji albumu staje jednak przed nie lada wyborem – wybrać fotoksiążkę, czy fotoalbum?

Fotoksiążka czy fotoalbum - różnice

Oba rozwiązania są niezwykle popularne, estetyczne, solidnie wykonane, trwałe i piękne. Tak naprawdę wskazać możemy jedynie dwie istotne różnice pomiędzy fotoksiążką oraz fotalbumem.

Sposób łączenia

Fotoksiążki wykonywane są w sposób zbliżony do typowych książek, a więc ich kartki zostają ze sobą zszyte, albo sklejone wzdłuż jednego z brzegów. W ten sposób otrzymujemy bardzo solidną całość, jednakże w czasie oglądania możemy mieć trudności z odgięciem stron, a fotografie umieszczone blisko owego brzegu mogą nie być w pełni widoczne. W fotoalbumie zaś dwie sąsiadujące ze sobą strony wykonane są z jednego arkusza papieru, co sprawia, że ów problem nie istnieje – kartki możemy rozłożyć na płasko i delektować się w pełni widocznymi fotografiami.

Grubość stron

Fotoksiążka ślubnaDo wykonania fotoksiążek używa się papieru o stosunkowo wysokiej gramaturze - najczęściej kredowego. Prezentuje się on znakomicie. Nadrukowywany jest dwustronnie. Sposób łączenia wraz z grubością stron sprawia, że to fotoksiążka jest bardziej obszerna od fotoalbumu, a przy tym tańsza w zakupie. Jednak w fotoalbumie strony łączone są kartonowymi przekładkami, przez co każda z nich jest grubsza i sztywna. Dzięki temu fotoalbum jest o wiele trwalszy oraz odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Podsumowując, oba rozwiązania mają swoje zalety. Najczęściej poleca się stworzenie fotalbumu jako ekskluzywnego prezentu dla kogoś, a fotoksiążka – głównie ze względu na obszerność – polecana jest do użytku prywatnego.

Powiązane artykuły

Nasz partner

 

www.salonsuperoptyk.pl

www.optyksolskiego.pl

www.bieszczady-bieszczady.pl

www.wolczynskidesign.pl