Zalety ramek cyfrowych

cyfrowa ramka na zdjęciaDo zdecydowanie najważniejszych zalet fotografii cyfrowej zalicza się fakt, że wykonywanie zdjęć stało się dzięki niej bardzo proste. Czasami z kilkudniowych wakacji jesteśmy w stanie przywieźć nawet kilka tysięcy zdjęć. Aby móc oglądać je wygodnie i bez żadnych problemów, warto skorzystać z coraz popularniejszych obecnie urządzeń, jakimi są ramki cyfrowe. Przy ich pomocy można przeglądać zdjęcia prosto z wyjętej z aparatu karty pamięci. Możliwe jest również usuwanie tych zdjęć, z których nie jesteśmy akurat zbyt zadowoleni. Funkcje ramek bardzo często nie ograniczają się wyłącznie do odczytywania multimediów ze zewnętrznych nośników – w wielu przypadkach posiadają one również swoją własną pamięć. Dostęp do niej jest możliwy również i z zewnątrz, za pośrednictwem interfejsu USB.

Oczywiście, producenci dołączają wówczas do całego zestawu niezbędne kable, które umożliwiają połączenie ramki z komputerem. Od razu po zgraniu zdjęć nadal możemy korzystać z danej karty pamięci w swoim aparacie. Dostępne obecnie na rynku ramki cyfrowe mogą być dzielone między innymi ze względu na rozmiar ramki matrycy. W sklepach znajdziemy chociażby 1,5 calowe urządzenia, które nie są większe od breloczków do kluczy; z drugiej strony możemy kupić również potężne, 40 calowe ramki bardziej przypominające zwykłe telewizory. Obecnie największą popularnością cieszą się ramki 7 calowe, bowiem ich rozmiar jest z grubsza podobny do standardowych wymiarów zdjęć.

ramka cyfrowa na prezentLepszym rozwiązaniem jest jednak wybranie ramki z nieco mniejszą przekątną, ale za to z lepszą rozdzielczością; uzyskamy dzięki temu najwyższą jakość wyświetlanych obrazów. Przydatną możliwością w takich ramkach jest regulowanie czasu wyświetlania poszczególnych zdjęć – sprawdza się to na przykład w przypadku, kiedy chcemy pokazać komuś większą kolekcję obrazów. Takie ramki mogą również pełnić funkcję ozdobną; w takiej sytuacji ustawiamy czas wyświetlania jednego zdjęcia na kilka godzin i ustawiamy ramkę w widocznym miejscu w pomieszczeniu. Niektóre modele ramek oferują nam dodatkowo bardzo ciekawe efekty przechodzenia pomiędzy poszczególnymi zdjęciami. Oczywiście, droższe modele dają nam tutaj znacznie szersze możliwości; warto o nich wiedzieć, bowiem dzięki nim korzystanie z tych rzeczy może stać się jeszcze atrakcyjniejsze.

Powiązane artykuły

Nasz partner

 

www.salonsuperoptyk.pl

www.optyksolskiego.pl

www.bieszczady-bieszczady.pl

www.wolczynskidesign.pl