Meble ekologiczne – nowy wymiar życia

Meble ekologiczne - czy warto je kupować? Wiele osób szukając mebli jednocześnie trwałych i ekologicznych ma przed sobą naprawdę trudne zadanie, ponieważ obecnie nie mamy takich norm, które określą jakie dopuszczalnie mogą być substancje szkodliwe i jakie będą dokładnie normy jakości. Brak informacji określających normy jakości mebli ekologicznych Z tego powodu na rynku mamy dostępne takie produkty, które zawierają substancje szkodliwe, wśród których wymienić można formaldehyd, barwniki azotowe lub preparaty ognioodporne. Trzeba między innymi pamiętać, że takie składniki mogą powodować alergię. W Polsce brakuje przepisów, które zostałyby ujednolicone i jasno określiły nam ekologiczne meble. Dodatkowo ciężko także ustalić pochodzenie mebli czy to jak zostały przygotowane Ekologiczne meble = jakość przyjazna środowisku Ekologia to takie hasło, które obecnie jest bardzo modne i wiąże się praktycznie z każdą dziedziną ludzkiego życia. Ekologiczne firmy w zakresie mebli dbają, by ich działalność nie prowadziła do szkód dla środowiska naturalnego. Meble mają się charakteryzować wytrzymałością, ponieważ trzeba się liczyć, że zasoby naturalne potrzebują czasu, by się odnowić. Meble ekologiczne i drewniane Wszelkie meble z drewna są popularne, ale trzeba pamiętać, że często są to wyroby z drewna tropikalnego i to może się przyczyniać do niszczenia lasów deszczowych a dodatkowo również powiększa koszty transportu. A wyższe koszty transportu to wyższa cena mebli. Oczywiście z tego powodu dobrym rozwiązaniem są meble z drewna z rodzimych lasów. Meble ekologiczne a klej Do ekologicznych mebli powinno się wykorzystywać biały klej, który nie ma w sobie składników rakotwórczych. Meble ekologiczne - naturalny olejek jako zamiennik lakieru Lakier syntetyczny, który jest popularnie stosowany przy produkcji mebli także da się wymienić na eko produkty. Najlepszym rozwiązaniem będą tutaj takie propozycje jak olej rzepakowy, naturalne olejki czy pszczeli wosk. Efekt jaki uda się osiągnąć przy użyciu takich substancji jest nieco inni niż przy lakierze, ale ochrona drewna jest na pewno zadowalająca.

Ekologiczne meble a znaki handlowe Konsumenci rzadko sprawdzają pochodzenie mebla oraz to jak zostało on przygotowany. Jednak warto zwracać uwagę na znak Öko-Control. Jest to bowiem znak, który charakteryzuje wszystkie salony meblowe, które do sprzedaży starają się wprowadzać ekologiczne meble. Wartym zobaczenia znakiem będzie także certyfikat FSC. Wybierając takie meble mamy pewność, że jest to wybór przyjazny dla środowiska. Zalety drewnianych mebli Trzeba sobie jasno powiedzieć, że zawsze meble z litego drewna są świetną inwestycją. Oczywiście wymagają dbałości i nie będą tanie, ale będą się charakteryzować świetną wytrzymałością i doskonałym klimatem. Warto się zdecydować na meble drewniane, jeśli zależy nam na inwestycji i doskonałym wnętrzu. Rodzaje drewnianych mebli Najpopularniejsze gatunki do produkcji mebli to w naszym kraju sosna oraz dąb. O czym powinniśmy wiedzieć nim się zdecydujemy na konkretne meble? Meble dębowe Dębowe drewno określa się jako łatwo dostępne i bardzo popularne, ale charakteryzuje się także dość wysoką ceną. Jest to związane z tym, że charakteryzuje się wyjątkową trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli decydujemy się na dębowe meble można być pewnym, że będą nam świetnie służyć naprawdę przez wiele lat i nawet jeśli będą mocno obciążone. Z tego względu właśnie dębowe meble są najlepsze dla osób przygotowujących bogatą domową biblioteczkę.

 

Tego typu meble będą się doskonale prezentować zarówno we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych czy loftowych. Dodatkowo łatwo je utrzymać w czystości. Pielęgnacja mebli z drewna dębowego Każde drewno także to dębowe wymaga od nas odpowiedniej konserwacji. Dębowe meble warto raz w miesiącu oliwić przy użyciu specjalnego oleju do mebli. W ten sposób będziemy mogli dobrze zabezpieczyć powierzchnię drewna i uda się na nim stworzyć dobrą warstwę chroniącą. Trzeba pamiętać, że żaden gatunek nie lubi drewna oraz wysokiej temperatury. Dlatego meble nie mogą być blisko źródła ciepła i nie powinny być narażone na działanie wilgoci. Trzeba otoczyć troską między innymi dębowy stół, na którym nie powinno się stawiać gorących naczyń. Meble sosnowe To gatunek drewna dla tych, którym zależy na pięknych meblach w dobrej cenie. Sosna jest bardzo popularna w naszym kraju, dlatego meble z niej wykonane nie są szczególnie drogie. Zaletą będzie także to, że są to meble, które pozwolą na utrzymanie czystości, ponieważ nie będą pozwalały na to, by w domu tworzyły się kłęby kurzu. Warto zaznaczyć, że takie drewno ma charakter higroskopijny i dlatego meble będą pracować do momentu, aż wilgotność powietrza i drewna się nie wyrówna. Obróbka drewna jest prosta a to sprawi, że będzie można je ciekawie przygotować a same będą trwałe i odporne. Pielęgnacja mebli z drewna sosnowego Pielęgnacja nie będzie bardzo trudna, ale trzeba brać pod uwagę czy chodzi o drewno surowe czy też woskowane. Surowe drewno konserwujemy specjalnym olejem do drewna. W ten sposób zmniejszymy ryzyko zarysowania a meble będą miały odświeżony wygląd. Woskowane meble przecieramy miękką ściereczką, która będzie nasączona specjalnym mleczkiem z woskiem. Meble lakierowane trzeba czyścic specjalnie przygotowanym preparatem. Drewniane meble to zawsze doskonały wybór, ponieważ dzięki nim można przygotować idealną aranżację wnętrza i to niezależnie czy chcemy formy klasyczne czy coś nowoczesnego. Z drewnem uda się przygotować coś co zawsze będzie wyglądało dobrze.

Reklama >> Kolekcja mebli w ZłoteSklepy.pl

Powiązane artykuły

Nasz partner

 

www.salonsuperoptyk.pl

www.optyksolskiego.pl

www.bieszczady-bieszczady.pl

www.wolczynskidesign.pl