Sztuka makijażu z kosmetykami mineralnymi

sztuka makijażu

Kosmetyki mineralne początkowo były wykorzystywane jako rozwiązanie dla osób, które z takiej czy innej przyczyny nie mogły korzystać z kosmetyków klasycznych. Najczęściej były zalecane osobom po zabiegach kosmetycznych, na przykład po botoksie, ale stanowiły także ostatnią deskę ratunku dla osób z problemami skórnymi i dotykanych rekcjami alergicznymi w związku z działaniem składników tradycyjnych kosmetyków.

Zauważono, że kosmetyki mineralne zapewniają naprawdę ładny makijaż, przez co zaczęło po nie sięgać znacznie więcej kobiet. Sęk w tym, że proces ich nakładania jest stosunkowo trudny, przez co wiele osób ma z tym problemy. Przyjrzyjmy się sposobowi wykonywania makijażu za pomocą kosmetyków mineralnych.

Co trzeba wiedzieć o kosmetykach mineralnych?

Jeśli chodzi o kosmetyki mineralne, nie mamy tutaj do czynienia z niczym specjalnym i jest to właśnie klucz do ich sukcesu. W kosmetykach mineralnych znajdują się po prostu roztarte minerały bez żadnych dodatkowych substancji biologicznych. Efektem tego jest sypkość kosmetyku, ponieważ nie ma tutaj żadnych składników, które mogłyby jakoś łączyć pigmenty. Dla skóry jest to zjawisko bardzo zdrowe i w dodatku ułatwia uzyskanie ładnego efektu niewielkim kosztem. Z drugiej jednak strony, nakładanie tak sypkiego produktu jest problematyczne.

Zawsze trzeba uważać, by nie nakładać na pędzel zbyt dużej ilości kosmetyku. Będzie się on bowiem obsypywał i nie będzie chciał trafiać tam, gdzie to planujemy. Żeby na pędzlu nie było za dużo kosmetyku, trzeba unikać wkładania go do samego opakowania kosmetyku i odsypać go trochę gdzieś na mały talerzyk lub do miseczki, z której będziemy go brać. W ten sposób na twarzy nie będą pojawiały się nieestetyczne smugi. Konieczne jest też otrzepanie nadmiaru kosmetyku zanim zaczniemy go przenosić na twarz. Na początku dobieranie właściwej ilości kosmetyku będzie trudne i nakładanie makijażu będzie bardzo czasochłonne, ale nie warto się spieszyć. Zawsze lepsze efekty daje wiele cienkich warstw niż kilka warstw grubych.

W przypadku kosmetyków mineralnych, tak jak i w przypadku kosmetyków klasycznych, występować może efekt maski. Jest to sytuacja, kiedy warstwa kosmetyku jest za gruba i zaczyna tworzyć skorupę na twarzy. Stosowanie wielu cienkich warstw skutecznie eliminuje ryzyko powstania tego efektu i pozwala na kontrolowanie wyglądu makijażu na każdym etapie jego nakładania.

Wcieranie kosmetyku pędzelkami

Kluczowe znaczenie dla nakładania pudru mineralnego ma sposób posługiwania się pędzelkiem. Na początku trzeba wybrać odpowiedni pędzel. Najczęściej stosuje się twardy pędzel Flat top, którym łatwo jest kontrolować swoje działania. Niestety, jest to pedzel na tyle twardy, że delikatna cera będzie przez niego podrażniana. W takich przypadkach wybór musi paść na miękki, naturalny pędzel kabuki. Charakteryzuje się on delikatnym włosiem, które pewnie wydłuży proces nakładania makijażu, ale zabezpieczy nas przed problemami. Takim pędzlem przyjemniej też wykonuje się wcieranie kosmetyku. Puder musi być wcierany ruchami kolistymi poczynając od środka twarzy, a wychodząc na jej zewnątrz. Twarz nie może być posypywana pudrem mineralnym.

Nawilżenie

Przed nałożeniem kosmetyków mineralnych twarz musi być nawilżona. Robi się to kremem nawilżającym, który powinien się dobrze wchłonąć. Jeśli wydaje się nam, że nakładanie kosmetyku dalej nie idzie dobrze, można zastosować metodę mokrą polegającą na zwilżaniu pędzelka hydrolitem lub po prostu wodą. Tak przygotowany makijaż rozjaśni się po wyschnięciu.

Zobacz więcej na: intermodel.pl i zlotesklepy.pl

Powiązane artykuły

Nasz partner

 

www.salonsuperoptyk.pl

www.optyksolskiego.pl

www.bieszczady-bieszczady.pl

www.wolczynskidesign.pl