Wynajmowanie samochodu

wynajem samochodu

Obecnie wynajmowanie samochodu nie będzie już traktowane jako luksusowa propozycja. W Okresie wakacji z takich usług korzysta już naprawdę sporo osób. Warto dowiedzieć się jakie są warunki obecnie na rynku i jak wynajmowanie samochodów wygląda w praktyce.

Jeśli ktoś chce się wybrać w drugi koniec naszego kraju, by coś zwiedzać to czeka g męcząca podróż samochodem. Dlatego wydaje się, że lepszą opcją po prostu może być decyzja o tym, by na miejsce docelowe lecieć samolotem, natomiast na miejscu będzie można wynająć sobie samochód i tym samochodem się tam poruszać. Podobnie to wygląda, gdy jedziemy za granice, gdzie również warto będzie się zdecydować na wypożyczenie samochodu, by nie spędzać czasu wyłącznie w hotelu, ale go spożytkować i zobaczyć coś interesującego.

Jakie wymogi są stawiane, gdy chodzi o wynajem samochodów

Należy pamiętać, że nie każdy człowiek będzie mógł od ręki wynajmować samochód. Sytuacja wygląda tak że praktycznie każda firma sama może decydować co do tego jakie warunki będzie stawiać wynajmującym. Co do zasady jednak na wynajem nie ma szans osoba, która dopiero skończyłą 18 lat i dostała prawo jazdy. Oczywiście każda fima ma swoje warunki, ale można powiedzieć ogólnie, że do aut klasy kompaktowej wystarczy mieć 19 lat i przez rok prawo jazdy. Jeśli chodzi o pojazdy klasy średniej będzie to już 21 lat a do klasy wyższej nawet 25 lat a oprócz tego również będzie trzeba mieć prawo jazdy przez trzy lata. Jeśli chcemy konkretnie sprawdzić jak to będzie wyglądać najlepiej będzie zerkać do regulaminu każdej wynajmującej firmy.

Oczywiście nie ma co liczyć na to, że ktoś nam będzie chciał wypożyczać samochód dlatego, że dobrze się prezentujemy. Musimy przedstawić również dokument. Wśród nich standardowo oczywiście prawo jazdy a do tego inny dokument tożsamości ze zdjęciem. Jeśli chodzi o inne kwestie to wymagana będzie prawdopodobnie również karta kredytowa. Najczęściej jest to związane z tym, że firma będzie pobierać kaucje. Jeśli chodzi o samochody z klasy wyższej to trzeba się liczyć z tym, że ta kaucja będzie jeszcze wyższa i będą potrzebne dwie karty. Kaucja będzie właśnie albo w formie stałej kwoty w zależności od klasy samochodu, albo też jako propozycja kwoty wynajmu plus do tego wartość pełnego baku paliwa.

Oddajemy w idealnym stanie

Oczywiście musimy firmie oddać samochód w takim samym stanie w jakim by on wypożyczany. Musimy auto zatankować do pełna, jeśli byłow takim stanie, gdy je wynajmowaliśmy. Jeśli tego nie zrobimy firma będzie nas obciążać kosztami. Oprócz tego musimy pamiętać, że wypożyczenie auta nie czyni nas wolnym i dlatego wszelkie koszty związane z jego użytkowaniem będą po naszej stronie. Musimy płacić mandaty, opłaty parkingowe czy autostradowe. Po stronie firmy wypożyczającej będą natomiast kwestie techniczne dotyczące samochodu. Dlatego trzeba umieć te kwestie odróżnić, by wiedzieć tak naprawdę za jakie elementy będziemy odpowiadać a jakie kwestie będą po stronie firmy, która proponuje nam wynajem takiego pojazdu.

Powiązane artykuły

Nasz partner

 

www.salonsuperoptyk.pl

www.optyksolskiego.pl

www.bieszczady-bieszczady.pl

www.wolczynskidesign.pl