Wywoływanie fotografii ślubnych – czy to się opłaca?

zdjęcia ślubneŚlub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Nic dziwnego, że wszyscy pragną zebrać jak najwięcej pamiątek z tej chwili. Fotografie ślubne są jednymi z najczęściej oglądanych – nie tylko zaraz po weselu, ale również po latach. W trakcie ceremonii oraz hucznej zabawy wykonuje się ich całą masę. W efekcie tego, po samym wydarzeniu dysponujemy ogromną kolekcją i pojawia się pytanie: Cóż począć z tymi wszystkimi fotografiami? Wciąż popularne są tradycyjne albumy, ponieważ nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z fotografiami oraz możliwości wzięcia go ze sobą wszędzie i pokazania nawet tym, którzy nie posiadają własnego komputera – na przykład starszym członkom rodziny. Zwykle ze względu na obszerność materiału, wybiera się kilkadziesiąt/kilkaset zdjęć i wywołuje.

Czy to jednak dobry pomysł? Owszem – pomysł jest bardzo trafiony. Wszak komputery łatwo ulegają awarii, a z biegiem czasu format fotografii może być cięższy do odczytu w coraz bardziej nowoczesnych urządzeniach. Nikt nie chciałby stracić swoich wyjątkowych, pamiątkowych fotografii ślubnych – to jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne symbole miłości młodej pary. Skoro jednak już wiemy, że chcemy je wywołać, w jaki sposób najlepiej tego dokonać? Czy stworzyć tradycyjny album, czy może zainwestować w tak modną ostatnio fotoksiążkę, albo fotoalbum? Przedstawiamy krótkie porównanie tych sposobów:

Album tradycyjny:

- zawiera kartonowe stronice przedzielone pergaminem

- fotografie wklejane są za pomocą nalepek, albo specjalnego kleju

- fotografie wywołujemy w dowolnych rozmiarach

- fotografie sami musimy ułożyć w albumie

Fotoksiążka:

- przypomina tradycyjne książki, gdzie jeden bok jest zawsze zszyty, albo sklejony

- strony posiadają taką samą grubość, jak te w klasycznych albumach (papier kredowy ok. 150-220 g/m2)

- klienci sami wybierają fotografie i sposób ich ułożenia

Fotoalbum:

fotoalbum ślubny- sąsiadujące strony są wykonane z jednego arkusza, dzięki czemu łatwo się je ogląda, ponieważ po rozłożeniu tworzą płaską powierzchnię

- strony są o wiele grubsze (zwykle 800g/m2) oraz sztywne

- kompozycja zdjęć jest dowolna

Powiązane artykuły

Nasz partner

 

www.salonsuperoptyk.pl

www.optyksolskiego.pl

www.bieszczady-bieszczady.pl

www.wolczynskidesign.pl